BETA

Death notices for the week of March 4, 2018

Joel Edison Leetham, 90, who presided over the Philippines Quezon City Mission from 1986-1989, died on Jan. 18, 2018, in Sandy, Utah.

Quinton S. Harris, 89, who presided over the Mexico City North Mission from 1984-1987, and served with the Medical Advisory Committee for the Church’s Missionary Department for 17 years, died on Jan. 26, 2018, in Logan, Utah.

Warner LaVon Gifford, 90, who presided over the Alaska Anchorage Mission from 1993-1996, died on Feb. 14, 2018 in Alpine, Utah.

Keith Reid Allred, 92, who presided over the Bolivia LaPaz Mission from 1972-1975, died on Feb. 14, 2018, in North Logan, Utah.

Venice Jacob Fugal, 94, who served with her husband, Boyd L. Fugal, as director of the New York City Visitors’ Center in Manhattan from 1987-1989, died on Feb. 18, 2018, in Pleasant Grove, Utah.

Maxine C. Hanks, 92, who served with her husband, Marion D. Hanks, as he presided over the British Mission from 1962-1964 and as area supervisor over Southeast Asia from 1964-1966, and was matron of the Salt Lake Temple from 1982-1985, died on Feb. 21, 2018, in Holladay, Utah.